Štěňata maďarského ohaře - plánované vrhy

Na rok 2019 naše CHS neplánuje žádný vrh 
VRH "F" jaro 2018

Angel má potvrzenou březost a ke konci dubna čekáme, že se štěnda narodí. 

Rezervace již nepřijímáme, ale sledujte náš FB, kdyby se náhodou nějaké místečko udělalo.

puppies for sale vizsla


Plánujeme vrh po fence Angel Weleschin a psovi FEKETICSI VADÁSZ GENIUSZ for Ruda Szata

Krytí by mělo proběhnout na konci února 2018. Držte pěsti, ať nám cesta do Polska vyjde. 

Sledujte naše FB stánky. 

Máte-li zájem o štěně z tohoto spojení, neváhejte mne kontaktovat na hana.netikova@gmail.com

Více info na FB: ww.facebook.com/cocolottekennel

 

Standard a popis maďarského ohaře najdete ZDE.

Podmínky chovnosti maďarských ohařů krátkosrstých ZDE.

Kde se dozvědět co nejvíce od majitelů vizsliček??? Fanpage Maďarský ohař alias vizsla na FB :) ZDE

Plánované vrhy v roce 2017/18 najdete ZDE.

Dost odkazů, my se těšíme na štěňátka :)

 


Nějaké dotazy? Napište na hana.netikova@gmail.com

 

Štěňátka

Maďarský ohař je krásný a velmi živý tvor. Dokáže být tím nejlepším společníkem, ale za to mu je třeba obětovat více času než běžným společenským plemenům, je to totiž lovecký pes. Maďarský ohař je neagresivní jak k lidem, tak ke psům a zvládne ho vychovat i začátečník, který si umí stanovit pravidla, hranice a je DŮSLEDNÝ.

Já sama jsem si vybrala maďarského ohaře především kvůli jeho atraktivnímu vzhledu a skvělé povaze. Vždy jsem chtěla většího psa, kterého si vychovám dle svého a vždy mě to více táhlo k fenkám. Nastudovala jsem si informace o plemeni, nahlídla do pár osobních stránek ohařů nebo přímo do stránek chovatelských stanic. Vybrala jsem si a čekala na štěňátko. Mezitím jsem si nastudovala podmínky chovnosti a co se asi budu muset kvůli rezatému ještě nenarozenému novému členu rodiny naučit.... Byla jsem odhodlaná, že výcvik spolu zvládneme a hledala jsem někoho, kdo mi s tím pomůže. Objevila jsem výborného myslivce kynologa pana Prouzu, který se věnuje výcviku loveckých psů přes padesát let a od té doby "jsem v tom". 

První procházky s pidi Bailey, kdy lítala po loukách a lesích daleko sebevědoměji a štastněji než v jakémkoliv parku, mě utrvdily v tom, že to pro ní chci udělat a že se do toho dáme. Postupem času jsem sbírala rady, moudra a zkušenosti a začala jsem s aportem, učením systému hledání, učení vystavování, klidů a samozřejmě základní poslušnosti. Ve 13 měsících jsem se s Bailey vydala na naši první zkoušku, která otestovala Bailenky vlohy a zvládly jsme to v první ceně. Dopilovaly jsme aport, kdy mi ve 13 měsících zdatně nosila lišče z ohrádky a v září přišly podzimní zkoušky, které jsme také zvládly v I.ceně..... O počtu výstav, které jsme zvládly objet ani nemluvím. Bailey se posuzovatelům líbí a téměř pokaždé ve své třídě vyhraje. Bailey splnila všechny podmínky chovnosti a stala se tak právoplatnou chovnou fenou :) A je to! 

Bailey prostě bude vždy ta první, které za to vše můžu být vděčná.

V naši chovatelské stanici dále účinkují i další fenky, které jsem s větší či menší pomocí dovedla k chovnosti a jejich majitelky se rozhodly, že chtějí být součástí naši rodiny :)

 Určitě si většina z vás vyslechne, že takto velký pes se do bytu nehodí. Maďarský ohař ale potřebuje velmi úzký kontakt se svým pánem a ten mu venku na zahradě v kotci nedopřejete. Maďar je nejštastnější v bytě a někteří štastlivci sdílí své lože s pánečkem

ODCHOV NAŠICH ŠTĚŇÁTEK

Štěňátka jsou od porodu pod dohledem téměř 24 hodin denně, správně a vyváženě krmená a hýčkaná :) :) O fenky se postaráme jak se patří, stejně tak o štěňátka. Věřte mi, že k veterináři jezdíme s každým prdem :)

Jako krmení doporučujeme granulky Orijen, Acana a Taste of Wild, N&D, případně krmit syrovým masem (BARF).

Od budoucího pánečka určitě očekáváme, že nás bude o štěňátku, jeho růstu, zkušenostech a případných problémech informovat. Očekáváme pravidelnou a otevřenou komunikaci. Uvítáme, když se budoucí páneček občas objeví na výstavách a pokusí se dopřát svému svěřenci lovecký výcvik. Sám rychle zjistí, že je to oba bude bavit víc než dost. Žádný začátečník, od sportovce až po modelku, se nemusí ničeho bát, když mu nebude chybět odhodlání. Se vším poradíme, naučíme nebo vás odkážeme k těm správným osobám, které vám jiště pomůžou. Plánujeme i pravidelné srazy odchovánků a doufáme, že se rádi začleníte do své nové rezaté rodiny. 

Ke štěňátku bude připravena kupní smlouva, mezinárodní očkovací průkaz, průkaz původu, manuál ke štěněti, kde najdete tipy a rady. Dále dostanete krmení na které je zvyklé na týden, hračku, která bude navoněná od maminky a od sourozenců. Štěndo bude očkované, odčervené a tetované, případně po domluvě za příplatek čipované.

NEPODPORUJEME CHOV PSŮ BEZ PP - každý nový majitel štěňátka od nás musí pochopit, že nepodporujeme chov pejsků bez PP a zmínku o tom najde v kupní smlouvě.  Proč?

Mrkněte na webové stranky http://psi.stop-mnozitelum.cz/ 

maďarský ohař na prodej

Pěkná videa výcviku do začátku

Mrkněte do archívu ČT, kde Zuzana Veselá z CHS Vives Bohemia krásně vysvětluje, jak cvičit štěndo. 1.díl   2.díl  3.díl 

 

Mezinárodně chráněná chovatelská stanice maďarských ohařů Coco Lotte

      samolepka na auto maďarský ohař